Butik Otel Selina » Cunda Hakkında

Cunda

Cunda küçük, şirin, sakin bir yerdir. Biraz dinlenmek isteyen, iş ve şehir yoğunluğunun bunaltıcı etkisinden sıyrılıp kurtulmak isteyenler için cunda otelleri güzel bir tatil seçimidir.

Ayvalık ile Cunda Adası arası sadece 8 km. Cunda bu mesafeden itibaren bir yarım ada durumuna düşüyor. Cunda otelleri eskiden kalan taş evlerinin oradakiler veya farklı yatırımcılar tarafından restore edilip konaklama merkezleri haline getirilmesiyle oluşuyor. Adanın merkezinde yoğunlaşmış olan Cunda otelleri aynı zamanda Ayvalık'tan Cunda'ya geliş sırasında geçilen köprünün biraz ilerisinde ikiye ayrılan bir yol bulunuyor. Buradan düz giderek diğer Cunda otellerine ulaşabilirsiniz. Otelde kalacaksanız denize ve ada çevresine ulaşım sıkıntı olmamaktadır. Sürekli olarak minibüsler ve taksiler bulunmaktadır. Cunda'da 5 yıldızlı oteller bulunmayıp genelde butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar şeklindedir.

Cunda Denizini Gösteren Bir Resim

Cunda otelleri genelde küçük ve sahipleri tarafından işletilen oteller oldukları için otelde resmi bir havadan daha çok misafir ve ev sahibi havası görülmekte ve buda size ayrı bir sıcaklık verip mutlu olmanızı sağlamaktadır. Kahvaltı genelde oda kahvaltısı şeklinde verilmektedir ve kahvaltıda çıkan yiyecekler zeytin, zeytin yağı, yöresel otlar, peynirlerden oluşmaktadır. Cunda ya gittiğinizde en azından bir gece cunda otellerinde kalıp o atmosferi yaşamalısınız.

Cunda

Cunda Otelleri rezervasyonları mayıs ayından itibaren artık yoğunlaşmaya başlayıp Ağustos ayında zirve seviyesine ulaşıyor. Rezervasyon dönemi ekim aylarının sonlarına doğru kapansa da Cunda Otelleri  yaz kış sürekli açıktır. Otelleri öyle çok pahalı değildir uygun bir ücret karşılığında denize yakın bir otelde dalga sesleriyle uyuyabilirsiniz.

 

Cunda'da Tatil

Cunda'nın kendi nüfusu 7 bin civarlarında olmasına karşın yaz aylarında 20 bin olabilmektedir. Fakat içiniz rahat olsun oteller, pansiyonlar bu kadar yerli ve yabancı turisti ağırlayabilecek düzeydedir. Eski ve taştan Rum evlerinin tamamına yakını otele dönüştürülmüştür ve bu Cunda Otellerin büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Oteller arnavut kaldırımlı sokaklara ve adanın genel mimarisine uygun şekilde inşa edilmiştir. İstanbula yakınlığından dolayı özellikle İstanbulluların düşünmesi gereken bir tatil seçeneğidir. Kısaca özetlemek gerekirse Cunta Otelleri küçüktür, sıcaktır, samimidir, yemekleri lezzetli. mimarisi çok güzel kesinlikle gidilip kalınması gereken bir yerdir. Siz değerli misafirlerimizi otellerimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.